Nejčastěji  kladené otázky 

Stále častěji se na nás zákazníci obracejí s dotazy v souvislosti s pomalým připojením k internetu. Nejčastější příčinou potíží ale obvykle nebývá porucha na sítích JKservis. Výrazné zpomalení internetu a výpadky způsobuje bezdrátová Wi-Fi síť, vytvořená pomocí domácího Wi-Fi routeru

1. Zkontrolujte veškeré konektory, zda nedošlo k jejich uvolnění, projděte veškeré kabelové spoje, kvůli možným poškozením.

2. Vyzkoušejte připojení kabelem přímo – pokud připojení přes kabel od modemu či brány funguje, problém je v nastavení sítě , nebo ve Wi-Fi routeru.

Sami si můžete ověřit funkčnost připojením vašeho počítače kabelem přímo do modemu nebo gateway. Vyčkejte 5 – 10 minut a změřte rychlost připojení například pomocí webové stránky  www.speedtest.net.    Je lépe test provést opakovaně.

Pokud je rychlost připojení na Koncovém bodě nízká, neváhejte se obrátit na linku Zákaznického centra +420 777 793 805.

Pokud je v případě připojení přes kabel rychlost odpovídající vašemu tarifu, problém bude v zařízení pro bezdrátové šíření internetu po vaší domácnosti, tzv. Wi-Fi routeru.

Kromě nesprávně nastavené domácí sítě skrývá bezdrátový přenos úskalí v podobě rušení signálu či faktu, že starší routery už prostě neumožňují tak rychlý přenos.

Jednoduchý návod  odstranění závady nefunkčního internetu

  • Zkontrolujte zapojení všech kabelů (někdy se stane, že se kabel mechanicky poškodí, vypadne ze zásuvky routeru apod.)
  • Zkontrolujte stav routeru dle signalizačních diod. Každý router je jenom technické zařízení, které se může po letech provozu porouchat.
  • Vytáhněte router na několik minut z elektrické zásuvky a pak jej zase zapojte zpět.
  • V případě, že máte na domě samostatnou anténu pro příjem internetu (typicky na rodinném domě), zkuste i tuto odpojit ze zásuvky na několik minut a zase zapojit zpátky. Mohlo dojít k typickému  „zatuhnutí“ .